Paketleme Paketleme Paketleme Paketleme Paketleme

Paketleme

Paketleme makinelerimizde PE+PE materyallerinin yalıtımında soğuk çene ve CPP+OPP materyallerinin yalıtımında sıcak çene kullanılmaktadır. Paketlerimiz 2,5 kg ve 1 kg'lıktır. Makinelerimiz volümetrik denilen hacim usulü gramaj alan sistemde paketleme yapmaktadır.

Paketleme alanımız 1.400 m² genişlikte harman havuzları birbirinden bölünmüş şekilde paketleme makinelerimizin bir üst katına kurulmuştur. Tiplerine göre ayrıldıktan sonra söz konusu havuzlardan boşaltılan ürünler makineler üzerinde yer alan eleklerden geçirilmektedir. Ancak bu bölümden geçiş yapmaları şartıyla ürünler bir alt kademedeki paketleme bölümüne geçiş yapabilmektedir.

Paketlenmiş olarak makinelerden çıkan ürünler her bir makinenin başında bekleyen bayan çalışanlar tarafından kontrol edilmekte ve kolilere koyulmaktadırlar. Kolilerin üstleri ve altları otomatik bantlama makinelerince eşzamanlı olarak bantlanmakta ve koliler taşıma bandı yoluyla metal dedektörüne taşınmaktadır. Kalite kontrol ekibimiz tarafından saat başı test kartları ile doğrulanan metal dedektörden geçen koliler içerisindeki paketlerde 1 mm ve üzeri boyutta herhangi bir metalin saptanması halinde anında alarm verilmekte ve söz konusu koli kontrole alınmaktadır. Uygulama sayesinde ürünlerimiz içerisinde metal bulunma riski ortadan kaldırılmaktadır.

Dedektörden temiz olarak geçen koliler personel tarafından ürün tipleri birbirlerinden ayrı tutulmak suretiyle strech makinesine gönderilecek standart paletler üzerine istiflenmektedirler.

 

 

PL GIDA A.Ş. © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.